2013 Dart Tournament Winners

 

Winners Name   Event   Photo
Cathy Yardley   301 Women's Singles 1st Place    
Becky Nettleton   301 Women's Singles 2nd Place    
Jennifer Carpenter   301 Women's Singles 3rd Place    
Margaret Tenhaaf   301 Women's Singles 4th Place    
Anne Gleichman   301 Women's Singles 5th Place    
Amy Drury   301 Women's Singles 6th Place    
Dawn Hubbard   301 Women's Singles 7th Place    
Julie Weger   301 Women's Singles 8th Place    
         
Randy Van Deursen   501 Pro Singles 1st Place    
Benjamin Dersch   501 Pro Singles 2nd Place    
Charles Blackledge   501 Pro Singles 3rd Place    
Joe Beecroft   501 Pro Singles 4th Place    
William Moore   501 Pro Singles 5th Place    
Robert Drach   501 Pro Singles 6th Place    
Isen Veljic   501 Pro Singles 7th Place    
KC Jones   501 Pro Singles 8th Place    
Eric Gregory   501 Pro Singles 9th Place    
Dustin Holt   501 Pro Singles 10th Place    
Robert Hudzik   501 Pro Singles 11th Place    
Gary Kieper   501 Pro Singles 12th Place    
Kevin Jinkensen   501 Pro Singles 13th Place    
Scott Miller   501 Pro Singles 14th Place    
Joe Mateja   501 Pro Singles 15th Place    
Stephen Brown   501 Pro Singles 16th Place    
         
Daniel Daams   501Open Singles 1st Place    
Jerod Henry   501Open Singles 2nd Place    
Casey Daly   501Open Singles 3rd Place    
Michael Gonzalez   501Open Singles 4th Place    
Peter Schiro   501Open Singles 5th Place    
Jarrod Bantz   501Open Singles 6th Place    
Robert White   501Open Singles 7th Place    
Brendon Dickerson   501Open Singles 8th Place    
Justin Carr   501Open Singles 9th Place    
Jason Huston   501Open Singles 10th Place    
David Dalby   501Open Singles 11th Place    
Darin Kaiser   501Open Singles 12th Place    
    501Open Singles 13th Place    
Dustin Barnett   501Open Singles 14th Place    
Jerry Hanlin Jr.   501Open Singles 15th Place    
Frank Rigacz   501Open Singles 16th Place    
Travis Schup   501Open Singles 17th Place    
David James Madison   501Open Singles 18th Place    
Brock Feld   501Open Singles 19th Place    
Christoper Reichert   501Open Singles 20th Place    
Shawn Pohlman   501Open Singles 21st Place    
Scott Pinkerton   501Open Singles 22nd Place    
Travis Pouk   501Open Singles 23rd Place    
Mike Downing   501Open Singles 24th Place    
Phil Earl   501Open Singles 25th Place    
Dave Boaz   501Open Singles 26th Place    
Michael Johnson   501Open Singles 27th Place    
Michael Schult   501Open Singles 28th Place    
Rodney Alston   501Open Singles 29th Place    
Derek Pinter   501Open Singles 30th Place    
Steve Hettenliarger   501Open Singles 31st Place    
Joshua Benaridez   501Open Singles 32nd Place    
         
Brady McCaw   PRO SINGLES CRICKET 1st Place    
Benjamin Dersch   PRO SINGLES CRICKET 2nd Place    
Randy Van Deursen   PRO SINGLES CRICKET 3rd Place    
Brad Oxendine   PRO SINGLES CRICKET 4th Place    
Gary Kieper   PRO SINGLES CRICKET 5th Place    
Dustin Holt   PRO SINGLES CRICKET 6th Place    
Jeff Kessel   PRO SINGLES CRICKET 7th Place    
Stephen Brown   PRO SINGLES CRICKET 8th Place    
Bradley Nichols   PRO SINGLES CRICKET 9th Place    
Eric Blackledge   PRO SINGLES CRICKET 10th Place    
Michael Maloney   PRO SINGLES CRICKET 11th Place    
KC Jones   PRO SINGLES CRICKET 12th Place    
Jeffery Morris   PRO SINGLES CRICKET 13th Place    
Joe Beecroft   PRO SINGLES CRICKET 14th Place    
Eric Gregory   PRO SINGLES CRICKET 15th Place    
Joel Chmielak   PRO SINGLES CRICKET 16th Place    
         
Jerod Henry   OPEN CRICKET SINGLES 1st Place    
Justin Carr   OPEN CRICKET SINGLES 2nd Place    
Michael Gonzalez   OPEN CRICKET SINGLES 3rd Place    
Dave Price   OPEN CRICKET SINGLES 4th Place    
Rob White   OPEN CRICKET SINGLES 5th Place    
nicholas Yeast   OPEN CRICKET SINGLES 6th Place    
Dustin Barnett   OPEN CRICKET SINGLES 7th Place    
Ryan Greenwood   OPEN CRICKET SINGLES 8th Place    
Russel Shields   OPEN CRICKET SINGLES 9th Place    
Rodney Alston   OPEN CRICKET SINGLES 10th Place    
Mark Miller   OPEN CRICKET SINGLES 11th Place    
Travis Schup   OPEN CRICKET SINGLES 12th Place    
Jeremy Middlesteadt   OPEN CRICKET SINGLES 13th Place    
Mark A Miller   OPEN CRICKET SINGLES 14th Place    
Mike Downing   OPEN CRICKET SINGLES 15th Place    
Jeremy Sickles   OPEN CRICKET SINGLES 16th Place    
Paul Rodgers   OPEN CRICKET SINGLES 17th Place    
Jeff Mappa   OPEN CRICKET SINGLES 18th Place    
Jeffery Clark   OPEN CRICKET SINGLES 19th Place    
William Boekholder   OPEN CRICKET SINGLES 20th Place    
Chad Allen   OPEN CRICKET SINGLES 21st Place    
Richard Issler   OPEN CRICKET SINGLES 22nd Place    
Kevin Owens   OPEN CRICKET SINGLES 23rd Place    
William Winemiller   OPEN CRICKET SINGLES 24th Place    
    OPEN CRICKET SINGLES 25th Place    
Mark Davis   OPEN CRICKET SINGLES 26th Place    
Brian Schisler   OPEN CRICKET SINGLES 27th Place    
Casey Daly   OPEN CRICKET SINGLES 28th Place    
Darrin Aukland   OPEN CRICKET SINGLES 29th Place    
Darrell Ocana   OPEN CRICKET SINGLES 30th Place    
Michael Freisleben   OPEN CRICKET SINGLES 31st Place    
Javier Magana   OPEN CRICKET SINGLES 32nd Place    
         
Brady McCaw   501 PRO Doubles 1st Place    
Ben Dersch   501 PRO Doubles 1st Place    
Brad Oxendine   501 PRO Doubles 2nd Place    
Jeff Docherty   501 PRO Doubles 2nd Place    
Scott Miller   501 PRO Doubles 3rd Place    
Randy Van Deursen   501 PRO Doubles 3rd Place    
Joe Mateja   501 PRO Doubles 4th Place    
Michael Maloney   501 PRO Doubles 4th Place    
Robert Hudzik   501 PRO Doubles 5th Place    
Eric Blackledge   501 PRO Doubles 5th Place    
Dimbaza Sockwell   501 PRO Doubles 6th Place    
Gary Kieper   501 PRO Doubles 6th Place    
Jeffery Morris   501 PRO Doubles 7th Place    
Joe Beecroft   501 PRO Doubles 7th Place    
John Ricker   501 PRO Doubles 8th Place    
Jeff Laskowski   501 PRO Doubles 8th Place    
Ron Johnson   501 PRO Doubles 9th Place    
Kevin Jinkensen   501 PRO Doubles 9th Place    
Bill Schollenberger   501 PRO Doubles 10th Place    
Bradley Nichols   501 PRO Doubles 10th Place    
Nathan Borland   501 PRO Doubles 11th Place    
Dennis Sanden   501 PRO Doubles 11th Place    
Joel Chmielak   501 PRO Doubles 12th Place    
Jeremy Miller   501 PRO Doubles 12th Place    
         
Julie Weger   501 Mixed Doubles 1st Place    
Michael Shaunnessy   501 Mixed Doubles 1st Place    
Kim Schnell   501 Mixed Doubles 2nd Place    
Mark Miller   501 Mixed Doubles 2nd Place    
Gregory Langley   501 Mixed Doubles 3rd Place    
Tammy Morga   501 Mixed Doubles 3rd Place    
Darrel Ocana   501 Mixed Doubles 4th Place    
Penny Wall   501 Mixed Doubles 4th Place    
Phil Earl   501 Mixed Doubles 5th Place    
Judith Jenkins   501 Mixed Doubles 5th Place    
Heather Cooper   501 Mixed Doubles 6th Place    
Michael Gonzalez   501 Mixed Doubles 6th Place    
Jennifer Evans   501 Mixed Doubles 7th Place    
Tim Atteberry   501 Mixed Doubles 7th Place    
Leroy Buckley   501 Mixed Doubles 8th Place    
Kathy Leal   501 Mixed Doubles 8th Place    
Jerod Henry   501 Mixed Doubles 9th Place    
Anita Sutton   501 Mixed Doubles 9th Place    
Teresa Denny   501 Mixed Doubles 10th Place    
Charles Garlits   501 Mixed Doubles 10th Place    
Daniel Daams   501 Mixed Doubles 11th Place    
Sharon Sonntag   501 Mixed Doubles 11th Place    
Sarah Buscemi   501 Mixed Doubles 12th Place    
Mark Vasilo   501 Mixed Doubles 12th Place    
John Sutton   501 Mixed Doubles 13th Place    
Amy Wittekiend   501 Mixed Doubles 13th Place    
John Pygott   501 Mixed Doubles 14th Place    
Cathy Yardley   501 Mixed Doubles 14th Place    
Amy Drury   501 Mixed Doubles 15th Place    
Justin Carr   501 Mixed Doubles 15th Place    
Becky Nettleton   501 Mixed Doubles 16th Place    
Jonathon Simmons   501 Mixed Doubles 16th Place    
Thomas Stein   501 Mixed Doubles 17th Place    
Geri Stein   501 Mixed Doubles 17th Place    
Holly Chasse   501 Mixed Doubles 18th Place    
Jeremy DuSavage   501 Mixed Doubles 18th Place    
Jeff Mappa   501 Mixed Doubles 19th Place    
Mary Ferguson   501 Mixed Doubles 19th Place    
Erica Hall   501 Mixed Doubles 20th Place    
Michael Johnson   501 Mixed Doubles 20th Place    
Taylor Maxwell   501 Mixed Doubles 21st Place    
John Farris   501 Mixed Doubles 21st Place    
Nicholas Morrone   501 Mixed Doubles 22nd Place    
Lori Heidbreder   501 Mixed Doubles 22nd Place    
Sara johnson   501 Mixed Doubles 23rd Place    
Jeffrey Jewell   501 Mixed Doubles 23rd Place    
Kevin Metheny   501 Mixed Doubles 24th Place    
Dawn Metheny   501 Mixed Doubles 24th Place    
David Price   501 Mixed Doubles 25th Place    
Helen Windsor   501 Mixed Doubles 25th Place    
Nicole Meton   501 Mixed Doubles 26th Place    
James Williams   501 Mixed Doubles 26th Place    
Peter Schiro   501 Mixed Doubles 27th Place    
Melissa Arredondo   501 Mixed Doubles 27th Place    
David Mihelsic   501 Mixed Doubles 28th Place    
Tracy JoLeka   501 Mixed Doubles 28th Place    
Jennifer Carpenter   501 Mixed Doubles 29th Place    
Darin Kaiser   501 Mixed Doubles 29th Place    
Sara Hasty   501 Mixed Doubles 30th Place    
Thomas Verci   501 Mixed Doubles 30th Place    
Darrin Aukland   501 Mixed Doubles 31st Place    
Susan Johnson   501 Mixed Doubles 31st Place    
Robert Wainscott   501 Mixed Doubles 32nd Place    
Mamie Weese   501 Mixed Doubles 32nd Place    
         
Sharon Sonntag   MIXED DOUBLES CRICKET 1st Place    
Peter Schiro   MIXED DOUBLES CRICKET 1st Place    
Michael Shaunnessy   MIXED DOUBLES CRICKET 2nd Place    
Julie Weger   MIXED DOUBLES CRICKET 2nd Place    
Daniel Daams   MIXED DOUBLES CRICKET 3rd Place    
Sarah Buscemi   MIXED DOUBLES CRICKET 3rd Place    
Kristin Parker   MIXED DOUBLES CRICKET 4th Place    
Robert King   MIXED DOUBLES CRICKET 4th Place    
Darin Kaiser   MIXED DOUBLES CRICKET 5th Place    
Jennifer Carpenter   MIXED DOUBLES CRICKET 5th Place    
Gwendolyn Madison   MIXED DOUBLES CRICKET 6th Place    
David Madison   MIXED DOUBLES CRICKET 6th Place    
Mark Binnion   MIXED DOUBLES CRICKET 7th Place    
Kimberly Selby   MIXED DOUBLES CRICKET 7th Place    
Anthony Graham   MIXED DOUBLES CRICKET 8th Place    
Dotty Blank   MIXED DOUBLES CRICKET 8th Place    
Mary McGrath   MIXED DOUBLES CRICKET 9th Place    
Harry Neal   MIXED DOUBLES CRICKET 9th Place    
Jenn Degenhardt   MIXED DOUBLES CRICKET 10th Place    
David Camden   MIXED DOUBLES CRICKET 10th Place    
nicholas Yeast   MIXED DOUBLES CRICKET 11th Place    
Rachael Kepple   MIXED DOUBLES CRICKET 11th Place    
Kim Schnell   MIXED DOUBLES CRICKET 12th Place    
Mark Miller   MIXED DOUBLES CRICKET 12th Place    
Anthony Neikes   MIXED DOUBLES CRICKET 13th Place    
Jessica Thatcher   MIXED DOUBLES CRICKET 13th Place    
Steve Altom   MIXED DOUBLES CRICKET 14th Place    
Patty Salisbury   MIXED DOUBLES CRICKET 14th Place    
Stan Apke   MIXED DOUBLES CRICKET 15th Place    
Tonya Eash   MIXED DOUBLES CRICKET 15th Place    
Justin Carr   MIXED DOUBLES CRICKET 16th Place    
Amy Drury   MIXED DOUBLES CRICKET 16th Place    
Jerod Henry   MIXED DOUBLES CRICKET 17th Place    
Anita Sutton   MIXED DOUBLES CRICKET 17th Place    
Rollie Leonberger   MIXED DOUBLES CRICKET 18th Place    
Michael Gonzalez   MIXED DOUBLES CRICKET 18th Place    
Vicky Kacevicius   MIXED DOUBLES CRICKET 19th Place    
Anthony Profeta   MIXED DOUBLES CRICKET 19th Place    
Dwayne Kirk   MIXED DOUBLES CRICKET 20th Place    
Geraldine Blades   MIXED DOUBLES CRICKET 20th Place    
Jonathon Simmons   MIXED DOUBLES CRICKET 21st Place    
Becky Nettleton   MIXED DOUBLES CRICKET 21st Place    
Tammy Morga   MIXED DOUBLES CRICKET 22nd Place    
Gregory Langley   MIXED DOUBLES CRICKET 22nd Place    
Thomas Stein   MIXED DOUBLES CRICKET 23rd Place    
Geri Stein   MIXED DOUBLES CRICKET 23rd Place    
Heather Cooper   MIXED DOUBLES CRICKET 24th Place    
Helen Windsor   MIXED DOUBLES CRICKET 24th Place    
Mary Ferguson   MIXED DOUBLES CRICKET 25th Place    
Jeff Mappa   MIXED DOUBLES CRICKET 25th Place    
John Hastings   MIXED DOUBLES CRICKET 26th Place    
Barbara Sand   MIXED DOUBLES CRICKET 26th Place    
Darrel Ocana   MIXED DOUBLES CRICKET 27th Place    
Michelle Askins   MIXED DOUBLES CRICKET 27th Place    
Dave Boaz   MIXED DOUBLES CRICKET 28th Place    
Darci Carpenter   MIXED DOUBLES CRICKET 28th Place    
Amanda Pinnell   MIXED DOUBLES CRICKET 29th Place    
Chad Stevens   MIXED DOUBLES CRICKET 29th Place    
John Farris   MIXED DOUBLES CRICKET 30th Place    
Taylor Maxwell   MIXED DOUBLES CRICKET 30th Place    
Michael Ragsdale   MIXED DOUBLES CRICKET 31st Place    
Nicole Knoob   MIXED DOUBLES CRICKET 31st Place    
Cristie Patton   MIXED DOUBLES CRICKET 32nd Place    
Francisco Soltero   MIXED DOUBLES CRICKET 32nd Place    
         
Kim Schnell   301 Women's Doubles 1st Place    
Jennifer Carpenter   301 Women's Doubles 1st Place    
Heather Cooper   301 Women's Doubles 2nd Place    
Susan Buscemi   301 Women's Doubles 2nd Place    
Cathy Yardley   301 Women's Doubles 3rd Place    
Patty Salisbury   301 Women's Doubles 3rd Place    
Tracy Leka   301 Women's Doubles 4th Place    
Kristen Parker   301 Women's Doubles 5th Place    
Michelle Askins   301 Women's Doubles 6th Place    
Sara Hasty   301 Women's Doubles 6th Place    
Amy Wittekiend   301 Women's Doubles 7th Place    
Penny Wall   301 Women's Doubles 7th Place    
Christy Crowley   301 Women's Doubles 8th Place    
Amy Drury   301 Women's Doubles 8th Place    
Holly Chasse   301 Women's Doubles 9th Place    
Geri Stein   301 Women's Doubles 9th Place    
Summer Devore   301 Women's Doubles 10th Place    
Lisa Vonderheide   301 Women's Doubles 10th Place    
Sharon Sonntag   301 Women's Doubles 11th Place    
Melanie Naas   301 Women's Doubles 12th Place    
Jennifer Bantz   301 Women's Doubles 12th Place    
Dotty Blank   301 Women's Doubles 13th Place    
Tammy Bourland   301 Women's Doubles 13th Place    
Jennifer Evans   301 Women's Doubles 15th Place    
    301 Women's Doubles 15th Place    
Kim Campbell   301 Women's Doubles 16th Place    
Theresa Francis   301 Women's Doubles 16th Place    
Dawn Metheny   301 Women's Doubles 17th Place    
Carla Wessel   301 Women's Doubles 17th Place    
Teresa Denny   301 Women's Doubles 18th Place    
Angela Poff   301 Women's Doubles 18th Place    
Anita Sutton   301 Women's Doubles 19th Place    
Carrie Roberts   301 Women's Doubles 19th Place    
Mindy Feldman   301 Women's Doubles 20th Place    
Jamie Booner   301 Women's Doubles 20th Place    
Britney Driskell   301 Women's Doubles 21st Place    
Jessica Middendorf   301 Women's Doubles 21st Place    
Pamela Norris   301 Women's Doubles 22nd Place    
Carrie Threewitt   301 Women's Doubles 22nd Place    
Mary Brand   301 Women's Doubles 23rd Place    
Sue Johnson   301 Women's Doubles 23rd Place    
Abby Branham   301 Women's Doubles 24th Place    
Becky Nettleton   301 Women's Doubles 24th Place    
Tonya Eash   301 Women's Doubles 25th Place    
Sandra Skinner   301 Women's Doubles 25th Place    
Erica Hall   301 Women's Doubles 26th Place    
Madison Cevace   301 Women's Doubles 26th Place    
Salli Whitton   301 Women's Doubles 27th Place    
Mary Hall   301 Women's Doubles 27th Place    
Nicole Melton   301 Women's Doubles 28th Place    
Tiffany Davis   301 Women's Doubles 28th Place    
Angela Meyers   301 Women's Doubles 29th Place    
Tammy Chisholm   301 Women's Doubles 29th Place    
Jenn Degenhardt   301 Women's Doubles 30th Place    
Cheryl Shollenberger   301 Women's Doubles 30th Place    
Barb Hassebrock   301 Women's Doubles 31st Place    
Kristina Young   301 Women's Doubles 31st Place    
Dawn Hoye   301 Women's Doubles 32nd Place    
Julie Weger   301 Women's Doubles 32nd Place    
         
Michael Gonzalez   501 OPEN DOUBLES 1st Place    
Daniel Daams   501 OPEN DOUBLES 1st Place    
Chris Carter   501 OPEN DOUBLES 2nd Place    
Brian Sawin   501 OPEN DOUBLES 2nd Place    
David Madison   501 OPEN DOUBLES 3rd Place    
David Price   501 OPEN DOUBLES 3rd Place    
nicholas Yeast   501 OPEN DOUBLES 4th Place    
Brian Ledbetter   501 OPEN DOUBLES 4th Place    
Andy Moon   501 OPEN DOUBLES 5th Place    
Randy Beard   501 OPEN DOUBLES 5th Place    
Robert White   501 OPEN DOUBLES 6th Place    
Leroy Buckley   501 OPEN DOUBLES 6th Place    
Gregory Langley   501 OPEN DOUBLES 7th Place    
Michael Schult   501 OPEN DOUBLES 7th Place    
David Boaz   501 OPEN DOUBLES 8th Place    
Bill Barth   501 OPEN DOUBLES 8th Place    
Ron Knight   501 OPEN DOUBLES 9th Place    
Christoper Quick   501 OPEN DOUBLES 9th Place    
Ryan Clark   501 OPEN DOUBLES 10th Place    
Jeffery Clark   501 OPEN DOUBLES 10th Place    
Robert Wainscott   501 OPEN DOUBLES 11th Place    
Jeff Mappa   501 OPEN DOUBLES 11th Place    
Larry Mezo   501 OPEN DOUBLES 12th Place    
William Winemiller   501 OPEN DOUBLES 12th Place    
Tyler Ulrici   501 OPEN DOUBLES 13th Place    
kevin Huber   501 OPEN DOUBLES 13th Place    
Justin Carr   501 OPEN DOUBLES 14th Place    
Mitchell Longmeyer   501 OPEN DOUBLES 14th Place    
Brian Mayberry   501 OPEN DOUBLES 15th Place    
Jacob Adlfinger   501 OPEN DOUBLES 15th Place    
George Reynolds   501 OPEN DOUBLES 16th Place    
Mark Miller   501 OPEN DOUBLES 16th Place    
Ron Crow   501 OPEN DOUBLES 17th Place    
Dave Shelton   501 OPEN DOUBLES 17th Place    
Thomas Verci   501 OPEN DOUBLES 18th Place    
Mark Garrett   501 OPEN DOUBLES 18th Place    
Mike Downing   501 OPEN DOUBLES 19th Place    
Targgart VanBelle   501 OPEN DOUBLES 19th Place    
Paul Rodgers   501 OPEN DOUBLES 20th Place    
John Hastings   501 OPEN DOUBLES 20th Place    
John Farris   501 OPEN DOUBLES 21st Place    
Tracy Meyer   501 OPEN DOUBLES 21st Place    
    501 OPEN DOUBLES 22nd Place    
    501 OPEN DOUBLES 22nd Place    
Anthony Neikes   501 OPEN DOUBLES 23rd Place    
Jimmy Vincent   501 OPEN DOUBLES 23rd Place    
Ezariah Haydon   501 OPEN DOUBLES 24th Place    
Travis Pouk   501 OPEN DOUBLES 24th Place    
Travis Schup   501 OPEN DOUBLES 25th Place    
Brock Feld   501 OPEN DOUBLES 25th Place    
Brian Schisler   501 OPEN DOUBLES 26th Place    
Michael Johnson   501 OPEN DOUBLES 26th Place    
Mike Sniff   501 OPEN DOUBLES 27th Place    
Bill Kruger   501 OPEN DOUBLES 27th Place    
Ryan Hebbelin   501 OPEN DOUBLES 28th Place    
David Camden   501 OPEN DOUBLES 28th Place    
William Wyatt   501 OPEN DOUBLES 29th Place    
Joshua Benaridez   501 OPEN DOUBLES 29th Place    
Joshua Weider   501 OPEN DOUBLES 30th Place    
Timothy Force   501 OPEN DOUBLES 30th Place    
Kyle Tucker   501 OPEN DOUBLES 31st Place    
Jerod Henry   501 OPEN DOUBLES 31st Place    
Brian Mileham   501 OPEN DOUBLES 32nd Place    
Phil Earl   501 OPEN DOUBLES 32nd Place